Minecraft (PS3)

chwilowy brak towaru

  • Producent: Sony
  • Kategoria: Gry PlayStation3
  • Wersja językowa: angielska
  • Gatunek: akcja
  • PEGI (wiek gracza): 7+
  • Tryb multiplayer: tak

Minecraft to przebojowa produkcja niezależnego studia Mojang Specifications. Gracze wcielają się w górnika, który wpierw pozyskuje spore przypominające cegły bloki, a potem stwarza z nich rozmaitego typu konstrukcje.

Cała gra to w gruncie rzeczy jedna obfita piaskownica, nieograniczająca w żaden sposób swobody gracza. Zostajemy wrzuceni do wygenerowanego proceduralnie świata zbudowanego w pełni z trójwymiarowych bloków. Bawiąc się w górnika uzyskujemy materiały, z których potem produkujemy wszystko, co tylko sobie wymarzymy – broń, narzędzia czy budynki. Świat Minecrafta zbudowany jest wyłącznie z takich właśnie bloków i w grze odnajdziemy 55 najróżniejszych ich typów, każdy posiadający własne parametry i nadający się do zróżnicowanych celów.

Gra oferuje zabawę w trybie klasycznym, w którym możemy bez żadnego stresu tworzyć kolejne konstrukcje oraz tryb Survival. W tym drugim gracze mogą czuć się bezpiecznie tylko podczas dnia. Gdy natomiast zapada noc pojawiają się potwory, a ich jedynym celem jest pozbawienie nas życia i jedynie adekwatne przygotowanie w czasie dnia może nas ocalić przed śmiercią. Nasze działania mogą sięgać tak daleko, jak jedynie zechcemy, ponieważ świat gry jest nieograniczony i buduje się samoczynnie wraz z odkrywaniem nowych obszarów. Dodatkowo, twórcy zadbali o udostępnienie trybu multiplayer, w którym podciągamy konstrukcje we współpracy z innymi graczami.

Grafika Minecraft utrzymana jest w stylistyce retro. Choć całość gry wytwarzana została w pełnym trójwymiarze, to jednocześnie każdy element świata zbudowany jest z obfitych prostokątnych bloków, przywołując na myśl produkcje z 8-bitowych komputerów rodzaju Commodore 64.

Produkty podobne

Produkty najpopularniejsze w kategorii Gry PlayStation3