Batman Arkham Asylum (Xbox 360)

chwilowy brak towaru

  • Producent: Eidos Interactive
  • Kategoria: Gry Xbox 360
  • Wersja językowa: angielska
  • PEGI (wiek gracza): 16+
  • Gatunek: akcja
Game of the Year Edition posiada dopełniające cztery mapy i możliwość gry jako Joker w dodatkowych wyzwaniach..

Arkham Asylum jest fikcyjnym szpitalem psychiatrycznym, w którym są zamknięci najgroźniejsi przestępcy. Akcja gry początkuje się kiedy do ośrodka przybywa Batman i pojmany poprzez niego Joker. Szaleniec ma jednak w zanadrzu podstępny plan. Najpierw ucieka strażnikom, a potem uwalnia wszystkich pacjentów, którzy chcą zabić Batmana. Główny bohater musi umknąć z pułapki i stawić czoła Jokerowi.Przy produkcji gry zatrudniono dużo osób, które są znane fanom uniwersum DC. Za fabułę odpowiedzialny jest Paul Dini, zajmujący się pisaniem scenariuszy do seriali animowanych. Autor pracował pomiędzy innymi przy tego typu kreskówkach jak Superman i Batman. Głównemu bohaterowi głosu użyczy Kevin Conroy, natomiast Jokera zagra Mark Hamill. W przeszłości wielokrotnie dubbingowali oni postacie, w które się wcielą.

Oprócz zwyczajnych wrogów Batman musi stawić czoła swoim największym rywalom. Wśród nich znajdą się między innymi: Pingwin, Harley Quinn, Killer Croc i Mr. Freeze. Bohatera będą jednak wspierać sojusznicy na przykład komisarz James Gordon. Na razie ujawniono 16 postaci znanych z komiksów, które pojawią się w grze. Nie jest jednak wykluczone, że ich ilość się powiększy.

System walki wręcz, ale prosty do wytrenowania, ma oferować niemało kompilacji ciosów. Jego obsługa ogranicza się do wciskania czterech klawiszy: uderzenia, kontrataku, ogłuszenia i uniku. Łączenie ich w sekwencje zaowocuje wyprowadzaniem ataków specjalnych. Oprócz gołych pięści Batman skorzysta z wielu gadżetów. Peleryna pozwoli na przykład szybować na nieduże odległości, a dzięki rzucanym ostrzom pozbędziemy się wrogów z dystansu.

Otwartą walkę urozmaicą zadania, w których należy zabijać wrogów z ukrycia. Będzie to o mnóstwo prostsze jeśli skorzystamy ze specjalnych gogli. Ich wykorzystanie usprawnia wykrywanie przeciwników nawet jeśli znajdują się za ścianą.

Produkty najpopularniejsze w kategorii Gry Xbox 360